BD-LIVE ™

8 kwietnia 2008 Sony Pictures Home Entertainment zapowiada premierę dwóch pierwszych płyt Blu-ray obsługujących technologię BD-Live, znaną też pod nazwą "Profile 2.0". Technologia ta umożliwia m.in. pobranie z internetu dodatków dedykowanych do konkretnego filmu. Aby móc z niej korzystać na jedynym, jak do tej pory, urządzeniu mającym taką możliwość - konsoli PS3, wymagana jest aktualizacja firmware.

Pierwszymi dwoma tytułami wydanymi w BD-Live ™ będą: komedia muzyczna "Walk Hard: The Dewey Cox Story" (2007) oraz thriller science-fiction "The 6th Day" (2000). Oba będą pozwalać na ściągnięcie z internetu zarówno filmowych dodatków, jak i specjalnie przygotowanych prezentacji pomagających zrozumieć działanie i ułatwić korzystanie z nowych funkcji uaktywnionych przez BD-Live.

Docelowo wszystkie odtwarzacze Blu-ray mają być kompatybilne z BD-Live ™ . W chwili debiutu Blu-ray w czerwcu 2006 wszystkie odtwarzacze były zgodne z podstawowym "Profile 1.0", nie pozwalającym ani na Picture-in-Picture, ani na dodatki przez internet.

Lista filmów z funkcją: BD-Live ™


Statystyki strony

Wszystkie filmy:
3823
Polskie okładki Blu-ray:
2739
BD-Info [Blu-ray]:
3516
BD-Info [4K Ultra HD]:
464
Video Bitrate [Blu-ray]:
3373
Video Bitrate [UHD]:
364
Skany płyt Blu-ray:
3781
Video Menu:
690
O serwisie

Polski Portal Blu-ray - poral.eu powstał w 2006 roku na którym znajdują się prawie wszystkie filmy Blu-ray i 4K Ultra HD, które zostały wydane w Polsce oraz poza granicami Polski z polską wersją jezykową. Jakie informacje umieszczam? Podstawa to BD-Info, wykres Video Bitrate, skany opakowania lub zdjęcia. Pozostałe to screen-y z filmu i menu, ciekawszych dodatków oraz specyfikacja materiałów dodatkowych.

Kontakt   Dostęp   Kolekcja   DVD   HD-DVD   Ericsson

           

e-mail: slawomir@poral.net ⓒ 2006 poral.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.